Anglie - tam a zase zpátky

krátce k zájezdu do Anglie a fotogalerie

Po čtyřech letech jsme se opět vydali do Anglie zažít nová dobrodružství a kromě poznání mnoha památek si hlavně procvičit angličtinu při pobytu v rodinách. Zájezd jsme organizovali společně se základkou v Buchlovicích a ještě se k nám připojila škola v Podivíně. Vyrazili jsme v úterý 21. května v dopoledních hodinách směr Německo a po přejetí také Belgie a Francie jsme se v Calais nalodili na vlak a přejeli pod kanálem La Manche do Anglie. 

Naší první destinací byl Brighton, kde jsem měli bydleli. Během dne jsme navštívili místní pamětihodnosti a večer jsme se rozjeli do rodin k ubytování. Ráno jsme se vypravili prohlédnout skalní útesy tzv. Seven Sisters a nedaleké město Hastings, kde jsme si prohlédli jeskyně, přes které mnozí Angličané pašovali různé zboží. Následoval návrat do rodin v Brightonu. Třetí den jsme přejeli do Portsmouthu, který je vyhlášeným přístavem s obrovským muzeem. Kromě prohlídky úžasných lodí jsme se projeli vyhlídkovou lodí a vyjeli si na prosklenou vyhlídku ve vysokém Spinnaker Tower. Pak následoval opět návrat do rodin. Poslední den jsme začali přesunem do Londýna a pěší prohlídkou Greenwiche, pak nás čekala cesta lodí k Tower Bridge, pěší procházka přes centrum a taky dvě dobrodružné jízdy místním přeplněným metrem. Nakonec jsme si prohlédli vnitřek O2 Arény a k večeru jsme vyrazili směr Dover.

Cestu zpět okořenil přejezd La Manche trajektem a pak už jsme uháněli západní Evropou, až jsme po 18 hodině dorazili šťastně domů. Zájezd se nám skutečně povedl včetně nádherného počasí, které bylo na anglické poměry báječné. Díky všem účastníkům za důstojnou reprezentaci školy i obce a samozřejmě paní průvodkyni i spolehlivým řidičům. Fotky si prohlédněte ve fotogalerii.   

Názory žáků: 

Vendula: Z Boršic jsme vyjížděli 21. května 2019 v 10:40. Aby jsme naplnili autobus, tak s námi jeli ještě Buchlovice a Podivín. Cesta byla opravdu náročná, protože trvala téměř celý den. Během cesty jsme projížděli přes Německo pak do Belgie a do francouzského přístavu Calais, kde naše cesta pokračovala tunelem přes kanál La Manche. První naše zastávka byla v Brightonu, kam jsme dorazili v ranních hodinách. Prošli jsme si město, podívali se do místního akvária, odpoledne odpočívali na pláži a kolem 18. hodiny si nás převzali rodiny. Druhý den jsme dopoledne jsme si prohlédli křídové útesy Seven sisters a Beachy head. Odpoledne nám průvodkyně představila nedaleké město Hastings, kde jsme si prohlédli také pašerácké jeskyně. Následující den nás autobus přivezl do známého britského přístavu Portsmouth. Tady jsme navštívili 3 lodě a muzeum, projeli se lodí a vyvezli se na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower. No a na závěr našeho výletu jsme se podívali do Londýna. Autobus nás vysadil u Greenwich parku, pak jsme se přesunuli lodí k Tower Bridge a čekala nás pěší procházka městem. Big Ben jsme bohužel neviděli, protože se opravoval, ale i tak to stálo za to. A jako zlatou tečku nám pan řidič uvařil párky a mohli jsme se vydat na další dlouhou cestu domů. Zpátky jsme jeli trajektem, který byl plný čechů. Domů jsme přijeli kolem 18. hodiny. 

Natálie: V úterý 21.5.2019 jsme vyjeli autobusem do Anglie, cesta trvala cca 24h. Přes kanál La manche jsem se dostali tunele. Naše první zastávka byla v Brightonu. Večer jsme se ubytovali v rodinách, kde nám dávali každý večer jsme dostávali teplé jídlo a ráno snídani. Druhý den jsme byli Hastings a na útesích Seven Sisters. Další den v Portsmouth kde jsme navštívili jeskyní, přístav a na prosklené věži. Poslední den v sobotu jsme zavítali do Londýna, kde jsme mohli vidět Tower bridge, Big Ben, Buckinghamský palác a spoustu dalších. Kolem 6h večerní jsme se vydali na zpáteční cestu do České republiky, přes kanál La manche jsem jeli trajektem. Domů jsme se vrátili v neděli kolem 6h večerní. Výlet byl úžasný a moc se nám tam líbilo. 

Andrea: Výlet do Anglie jsme zahájili dne 21.5. 2019. Cesta trvala necelých 24h, tudíž pro nás byla velmi dlouhá. Naše první prohlídka vedla po městě Brighton, který byl velmi zajímavý. Druhy den jsme se byli podívat na Seven sisters a v Hastingsu. Třetí den jsme byli v Portsmouth, ve kterém jsme si mohli prohlédnout pláž i přístav. Poslední den jsme navštívili Londýn, který se mi líbil nejvíce ze všeho. Tím nás výlet skončil a mohli jsme se vydat za na velmi dlouhou cestu autobusem.

Petr: Dne 21. května jsme odjeli od Obecního Úřadu v 10:40 a vyrazili jsme do Anglie přes Německo, Belgii a Francii. Cesta tam i zpět měla 3 500km a 44h čisté cesty v autobuse. Když jsme dorazili do Brightonu podívali jsem se na moře a navštívili Sea Life  kde byla různí mořský  živočichové. Pak jsme navštívili Royale Pavilion kde jsme se i vyfotili a nasvačili. Poté jsme se jeli ubytovat k rodinám. Další den jsme jeli do Hastings podívat se na Seven Sisters a Beachy Head, Další den odjezd do Portsmouthu na návštěvu Lodí Mary Rose a válečných lodí a muzea vedle lodí. Pak jsme jeli do Londýna kde jsme strávili celý den u Tower Bridge, Big Benu, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Covent Garden atd. Pak už jen dlouhá cesta domů.

Aneta: Od 21.května jsme vyrazili, na cestu do Anglie. Jeli jsme necelých 24hod. takže to bylo velmi náročné. Po namáhavé cestě jsme dobře dojeli a konečně se nadechli Anglického vzduchu. První den jsme strávili v Brightnu, kde se všem moc líbilo. Druhý den jsme zamířili na Seven Sisters, kde to byl jedinečný zážitek. V Hastings jsme šli do jeskyní a pak už jsme se vrátili do rodin. Třetí den jsme navštívili přístav lodí v Portsmouth. Poslední den jsme navštívili hlavní město, ve kterém jsme si to naplno užiliUsmívající se

Tadeáš: 1. den - V 10 : 45 vyjíždíme z Boršic, směr Anglie. Po dlouhé, ale pohodové cestě při níž byly 2 zácpy, jsme se dostali do Calais.

2. den - Po příjezdu Eurotunelem jsme se ocitli v Anglii. Po již krátkém přejezdu do Brightonu jsme vystoupili z autobusu a šli do Sea Life Centra - nejstaršího akvária v Anglii. Zde jsme mohli shlédnout rejnoky, medůzy, různé druhy ryb, chobotnice a před akváriem racky. po této nádherné prohlídce jsme šli do centra na různé památky. V tomto centru byl i rozchod. Pak jsme šli do The Lanes - rybářské uličky, přes ně jsme se dostali k Royal Pavilionu, kde jsme měli rozchod v zahradách a tento čas byl využit k občerstvení. Ihned poté jsme šli na prohlídku Pavilionu, ve kterém to bylo velice nádherné .Byla zde i 2. výstava pokrývek hlavy. Poté jsme se přesunuli na Brighton Pier jež zasahuje 500 m do moře. Zde byl také rozchod. Úplně na konci tohoto mola byly různé kolotoče a atrakce.Zde jsme s bráchou byli na obří horské dráze. Potom jsme nastoupili do autobusu a jeli poprvé do rodin. My jsme měli SUPROVNĚ BEZVADNOU rodinu. Tak to byl náš horký a sparný 1. den v Anglii.

3. den - Zhruba 30 min jsme jeli k útesům Seven Sisters. Útesů je 8, ale podle legendy zde bydlelo 7 sester. Čirou náhodou byl zde silný odliv, tak jsme mohli nasbírat mnoho suvenýrů. Potom jsme přišli k postaršímu majáku, kde jsme sešli k autobusu. Pak  jsme jeli 10 min na Beachy Head, kde byl památník, který patřil všem letcům za války. Zde i většina posvačila. Potomto nádherném dopoledni jsme jeli do Hastings - zde proběhla bitva u Hastings, v níž vyhrál boj Vilém Dobyvatel roku 1066. Bylo to moc pěkné, navštívili jme Smugglers Adventure - jeskyně a chodby vykopané pašeráky s čajem. Taky jsme navštívili zříceniny hradu, který byl zničen kvůli sesuvu útesu. Pak jsme jeli do rodin.

4. den - Odjezd do přístavního města Portsmouth. V námořním muzeu nebo - li spíše areálu, jsme navštívili lodě jako např, HMS Victory, ale kdo chtěl i pěkné muzeum. V tomto areálu byla i Mary Rose - loď, která se potopila před očima krále. Zde byla i námořnická škola. Poté jsme jeli vyhlídkovou lodí na druhý břeh, kde jsme šli na Spinnaker Tower, kde jsme mohli vystoupit až do výšky 92 m. Večer zase zpět do rodin.

5. den - Odjezd do Londýna a poslení rozloučení s rodinou (které bylo fakt dost smutné). V Londýně jsme jako 1. navštívili Greenwich, parkem jsme se přesunuli až k lodi Cutty Sark. Tato loď převážela čaj z Indie, vyhrála i soutěž z Indie do Anglie. Pak jsme nasedli na další vyhlídkovou loď, která nás vezla okolo okurky až k Tower Bridge.Zde byl krátký rozchod, ve které jsme si mohli obejít Tower of London. Potom jsme přešli k Parlamentu, kde toho nebylo moc vidět, bohužel ani Big Ben. Vše bylo pod lešením. Viděli jsme ale Westminster opatství, jeli jsme metrem - tube do St. James Parku, přes který jsme prošli a shlédli jsme Buckinghamský palác. Potom jsme se přesunuli k Národní galerii a ke kapitánovi Nelsonovi, který zahynul v bitvě proti Napoleonovi. Měli jsme rozchod a pak jsme odjeli metrem k autobusu. Ten nás převezl k trajektu a smutní, že opouštíme Anglii jsme vyrazili zpět k domovu.

6. den - Pohodová, ale dlouhá cesta domů. Kolem 18 hodiny jsme šťastně dorazili zpět do svých milovaných rodin.

Moc děkuji panu učitelu Zapletalovi za nádherný zájezd, byl to obrovský zážitek. Pan učitel i naše hostitelská rodina byli SUPER!!!!!!  DÍK

Ivana: 21.-26.5. 2019 jsme se vydali přes Německo,Belgii a Francii do Anglie. Do Anglie jsme jeli vlakem a zpátky do Česka jsme jeli trajektem. První den jsme strávili v Bringhtonu a na večer jsme se ubytovali v rodinách. Druhý den jsme se jeli na skalní útesy Seven Sisters a odpoledne jsme přijeli do nedalekého města Hastings. Třetí den nás čekalo město Portsmouth, kde jsme navštívili obrovské lodní muzeum a odtud jsme lodí přijeli na vyhlídkovou věž Emirates Spinnaker Tower. Na které byl opravdu nádherný výhled do širokého okolí. Na poslední den jsme si nechali hlavní město Londýn, kde jsme začali prohlídkou Greenwiche a pak jsme přejeli lodí k Tower Bridge až do centra Londýna. Poté už nás čekala jen cesta metrem do O2 arény kde jsme měli odjezd zpátky do Česka. Celý zájezd se moc líbil a moc děkuju že jsme měli možnost se do Anglie podívat.

Nikol21. 5. 2019 - 26. 5. 2019 Jsme jeli do Anglie. Jeli jsme 24 hodin. První den jsme byli v Brightonu. Potom jsme jeli do Hastings. Další den jsme byli v Portsmouth. Poslední den jsme byli v Londýně. Nejvíc se mi líbilo v Brightonu, Royal Pavilion a moře v Brightonu.

Jakub: Výlet do Anglie byl krásný. Hlavně v rodinách byla sranda. Bylo to super a právě proto, bych se chtěl do Anglie někdy v budoucnu znovu podívat.

Karel: Od 21. 5. 2019 do 26. 5. 2019 jsme byli na zájezdu na Anglické pobřeží a do Londýna.
Kolem 11. hodiny jsem vyjeli z Boršic. Nejprve do Podivína pro další účastníky výletů a pak začala cesta do VB. Po cestě bylo pár zastávek na jídlo, pití, záchod. Cestu jsme si samozřejmě užili. Jeli jsme asi 24h do města jménem Brighton. Na místě jsme se šli podívat na rybičky a různé vodní příšerky. Následoval rozchod. Následně jsme prošli městem až k sídlu nějakého krále, který tam měl milenku. Po prohlídce jsme popisku až k pobřeží, kde byl další rozchod. Pak jsme se ubytovali v rodinách, přivítali jsme se a atd. a šli spát. 2. den zájezdu začal tím že jsme jeli do města Hastings. Po cestě byla zastávka u pobřeží na útesech 7 Sisters a majáku. Ve městě jsme šli do pirátských jeskyní, na zříceninu hradu. Na toto jsme jeli lanovkou. 3. den jsme byli ve městě Portsmouth. Došli jsme se podívat na lodě z minulosti, projet se po vodě kolem města a nakonec na věž Spinnaker Tower. Následoval rozchod. 4. poslední den byl v Londýně. Přijeli jsme na Greenwich a poté sešli do města parkem, propluli jsme městem až k Tower Bridge. Pak jsme šli na Trafalgar Square, zde byl rozchod, následovala cesta k autobusu metrem. U autobusu byli nachystané párky k večeři. Po jídle se jelo na trajekt a z něj už domu. V Boršicích byl dojezd kolem 7h. Výlet jsme si užil a zopakoval bych si to někdy příště.

Denis: V den 21. 5. jsme nasedli do autobusu který nás měl přivést do Anglie. Když jsme přijeli přes Channel Tunnel do Bringhtonu zastavili jsme u pláže a šli se podívat na různé mořské živočichy do Sea life centre v Bringhtonu a poté jsme prošli dalšími muzei a nakonec jsme měli rozchod u pláže a jen pár z nás jsme vlezli do asi nejstudenějšího moře na světě a potom jsme jeli do rodin. Třetí den jsme se jeli podívat na útesy zvané Seven sisters a Beachy Head když jsme se vyfotili tak jsme jeli do města Hastings kde mě asi nejvíc zaujala Smugglers Adventure ve které jsme procházeli v jeskyních, ale nejlepší bylo že vždy když něco zabouchalo nebo zadřinčelo tak první co jsem slyšel tak bylo jak holky ječí. Čtvrtý den jsme se vydali do přístavního města Portsmouth kde jsme se byli podívat do Námořního muzea vedle kterého byla i námořnická škola. Pátý den jsme se z rodinou už museli rozloučit a jeli jsme do hlavního města Anglie zvaného Londýn tady jsme viděli observatoř Greenwitch poté jsme jeli vyhlídkovou lodí k mostu Tower Bridge pak jsme ještě viděli O2 arenu a jeli jsme k trajektu. Trajekt jsem si já osobně užil asi nejvíc ale kdybych mohl tak do Anglie jedu znovu bez váhání. 

Zdeněk: V úterý 21.5 jsme jeli do Anglie cesta trvala cca 24 hodin a zpátky stejně. První den co jsme dojeli jsme byli ve městě Brighton. Ve městě bylo hezky, vůbec nepršelo. Až jsme obešli co jsme potřebovali tak jsme zbylí čas strávili na pláži. Druhý den jsme byli ve Hastingse, kde jsme byli v jeskyni a v na zřícenině hradu. Třetí den jsme byli v Portsmouth, tam jsme byli v přístavu, kde jsme si prohlédli staré lodě a pak jsme jsme navštívili muzeum, a pak jsme pluli lodí až k spinnaker tower. Čtvrtý den jsme byli v Londýně, tam jsme byli u mnoha památek např. Nelson square a Buckinghamského paláce. Pak jsme jeli domů. Výlet se mi líbil.

Kevin: V Anglii se mi nejvíce líbilo: fajn lidi, památky, autobusy. Mrzelo mě, že se opravoval Big Ben a nemohli jsme se kouknout na London EYE. Bydleli jsme v různých rodinách. Rodina ve, které jsem bydlel, byla fajn. Moc jsme si to užil.