ČEPS Cup

ČEPS CUP

ČEPS CUP je florbalový turnaj pro základní školy, respektive jejich první stupeň.Florbal je moderním fenoménem. Z hlediska mládežnické základny se stal po fotbale druhým nejpopulárnějším sportem v České republice a sportem číslo jedna v českých školách. Mohou ho hrát jak chlapci, tak děvčata. Každá základní škola v České republice může přihlásit do turnaje jeden dívčí a jeden chlapecký tým. ČEPS cup začíná na okresní úrovni. Z ní postupují ti nejúspěšnější do Krajského finále. Odtud pak do Národního finále. A to buď do skupiny Východ, anebo Západ. Ti nejlepší z nejlepších se pak utkají na Finálovém turnaji o republikový primát.

ZŠ Boršice v letošním školním roce (2018/2019) bude reprezentovat jeden dívčí a jeden chlapecký tým (oba z prvního stupně).

Okresní kolo dívek se koná: 15. listopadu v Uherském Brodě

Okresní kolo: výsledky

Ve čtvrtek se žákyně ze čtvrté a páté třídy zúčastnily ČEPS CUP turnaje ve florbale. Okresní kolo se konalo v Uherském Brodě, kam jsme se vypravily hned po sedmé hodině ranní. Autobusem jsme přijely do Uherského Hradiště a odtud jsme pokračovaly vlakem do Uherského Brodu. Okresního kola se účastnilo celkem 16 týmů, které byly rozděleny do čtyř skupin. Čekaly na nás tři zápasy v základní části. Plné nadšení a očekávání jsme se rozcvičily a nastoupily k prvnímu zápasu proti týmu z Huštěnovic. Hrálo se systémem 3+1 (tři hráčky v poli a jedena brankářka). Utkání bylo velmi napínavé a poměrně vyrovnané o čemž vypovídá i výsledná remíza 2:2. Výsledek druhého zápasu proti dívkám z Bánova byl pro nás bohužel nepříznivý. Na konci zápasu svítil na světelné tabuli výsledek 3:0 pro „Bánovjanky“. Poslední zápas byl pro nás rozhodující, pokud by se nám podařilo vyhrát, čekal by nás boj o postup z okresního kola. Zápas proti „Kometám“ z Horního Němčí byl napínavý od samého začátku, napětí se dalo krájet, několik neproměněných šancí a obdržený gól v posledních vteřinách utkání nám zavřel bránu před vytouženým bojem o postup. Ale jak zní sportovní heslo: „ Není důležité vyhrát ale zúčastnit se“. Na závěr jsme obdržely diplom za krásné třetí místo. Náladu nám po cestě zpět spravil strojvedoucí, co přicházel do kabiny lokomotivy. Když viděl, jak holky nahlíží škvírou ve dveřích dovnitř, pozval je na prohlídku. Ukázal jim, co jak funguje a k čemu se které tlačítko používá, odpověděl na spoustu zvídavých dotazů a poté už jsme se rozjeli k domovu. Děkuji všem zúčastněným za obrovskou snahu a předvedenou hru a těším se na další turnaje.


Mgr. Veronika Sedlářová

Okresní kolo chlapců se koná: 28. listopadu

Okresní kolo: výsledky

Dnešní florbalový den začal pro žáky čtvrtých a páté třídy poměrně brzy. Autobus z Boršic nám odjížděl už v půl sedmé ráno. Na chlapce ve sportovní hale v Kunovicích čekaly čtyři zápasy. První začal hned po osmé hodině ranní. Naši žáci nastoupili proti týmu z Huštěnovic, bohužel utkání prohráli 5:0. Následující zápas proti Velehradu byl vyrovnaný, na konci byli však o gól šťastnější soupeři – výsledek: Boršice – Velehrad 3:4. Zápas proti Drakům z Kunovic se nám podařil a vyhráli jsme 5:3.  Poslední zápas proti Větrníkům se nám naopak vůbec nepovedl a prohráli jsme 1:8. I přesto, že se nám nepodařilo získat dostatečný počet bodů abychom si mohli zahrát o postup z okresního kola, jsme odjížděli z Kunovic spokojení. Celý den si společně užili a těšíme se na další sportovní zážitky.

Mgr. Veronika Sedlářová

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz