Den s IZS

Soutěžní den v Popovicích

Ve středu 22. 5. 2019 se 6 žáků z 8. třídy zúčastnilo Soutěžního dne Integrovaného záchranného systému v Amfíku Bukovina v Popovicích. Jednalo se o pohybově vědomostní soutěž v bezpečnostně branných disciplínách pro žáky 8. ročníků ZŠ Zlínského kraje. Byli zde hasiči, armáda, policie, záchranná služba, pracovníci Tísňové linky, celníci, BESIP a také Střední a Vyšší zdravotnická škola Zlín.

Na 15 stanovištích žáci plnili různé úkoly a na 5 stanovištích se seznamovali s jednotlivými složkami IZS. Zázemí v Amfíku Bukovina bylo výborné, ale co neovlivníme, bylo počasí, protože celý den nám lilo jak z konve. To nic ale neměnilo na tom, že se soutěž povedla a žákům se moc líbila. Ostatně níže jsou jejich názory.

Fotky z akce jsou ve fotogalerii: ZDE

"Tato akce se mi moc líbila. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací, které jsme ani nevěděli. Nejvíc se mi asi líbila ukázka sanitky, kde jsme si mohli prohlédnout, co tam všechno je. I pán, který nám ukazoval, kde co je, byl příjemný a docela i vtipný. I zbraně, které jsme si mohli zkusit vzít, byly docela dobré. Jídlo mě tam moc nechutnalo, ale dalo se to jíst. Hasiči mě moc nebavili, ale taky to bylo docela zajímavé. Policie se mi líbila taky. I jízda zručnosti nebyla špatná. Byla to spíš sranda. I když jsme nebyli první, tak myslím, že je důležitější, že jsme se zúčastnili. Myslím, že se tato akce vydařila skvěle, teda až na to počasí kdy nám pořád pršelo, ale i tak jsme si to všichni užili."

Simona D.

"Soutěž v Popovicích se mi líbila, sice hodně pršelo a byl jsem i špinavý, ale stálo to zato. Skoro všichni policajti, hasiči, záchranáři byli takoví moc vážní. Nejvíce se mi líbila sanitka, byla tam sranda. Taky jsme stříleli ze vzduchovky a jezdili jsme na kole. Další , co se mi líbilo, tak bylo stanoviště Policie ČR. Ukazovali nám vybavení a auto. Oběd byl taky docela dobrý. Mezi soutěžemi jsme měli přestávky. Vůbec mi nevadilo, že jsme nezvítězili. Ceny útěchy byli taky dobré. Ale stejně nejlepší byla cesta autobusem, na tu nezapomenu."

Vojtěch G.

"Na soutěži se mi líbilo hodně stanovišť, ale asi nejzábavnější bylo střílení ze vzduchovky. I když nám počasí nevyhovovalo, tak sem si to docela užil. Pak se mi líbila přehlídka zbraní, oblékání se do zbroje AČR, jízda na kole a hod granátem. Nelíbilo se mi lanové stanoviště, protože to díky dešti hodně klouzalo. Oběd byl nepříjemný, a proto jsem si ho ani nedal. Ale jinak jsem si to náramně užil. Klidně bych tam znovu šel."

Adam

"Tato akce se mi moc líbila, až na to počasí. Ráno jsme jeli autobusem aj s dalšími školami. Dojeli jsme kolem půl deváté a čekali na zahájení. Po zahájení jsme už chodili po stanovištích, kde byly různé úkoly nebo testy. Asi v půlce jsme šli na oběd, u kterého byla sranda. Pak jsme pokračovali po stanovištích. Některé stanoviště byly nudné a některé moc zajímavé. Nejlepší to bylo v sanitce. Po vyhlášení jsme se sebrali a šli do autobusu, kde teprve začala pravá sranda. Kdyby bylo lepší počasí tak si to aj víc užijeme. Určitě se každý z nás dozvěděl  něco nové, zajímavé, do života užitečné. Bylo to pěkné."

Simona V.

"Na této akci se mi líbilo mnoho věcí, ale asi nejvíce se mi líbilo jen pár stanovišť. Třeba nejvíce se mi líbilo stanoviště se záchranářem v sanitce, který si dělal neustále srandu z pomůcek, které zrovna měl okolo sebe. Také se mi líbilo stanoviště, kde jsme stříleli vzduchovkami do terče. Ještě se mi moc líbilo, když jsme mohli vyzkoušet si různé auta a pomůcky, například různé zbraně, které tam měli. Také byl velice chutný oběd, měli jsme sekanou s kaší. Nakonec se to vyhlásilo, a i když jsme nebyli mezi prvními, tak nám to nevadilo, protože jsme dostali cenu útěchy plus jsme si ten den moc užili."

Václav

"Ve středu 22.5 jsem já a dalších 5 žáků měli možnost jet na soutěž IZS. Soutěž se konala v Popovicích a i přesto, že celý den pršelo, jsme si soutěž užili. Soupeřili jsme s 19 jinými školami a skončili jsme 11. Celkově bylo nachystáno 20 stanovišť. Byly zde stanoviště policie, záchranné služby, hasičů a armády ČR. Mohli jsme si vyzkoušet resuscitaci, střelbu ze vzduchovky, jízdu zručnosti, běh přes překážky, hod granátem a mnoho dalšího. Mě nejvíce bavily stanoviště armády, konkrétně představení některých zbraní. Každý tým dostal VÝBORNÝ oběd a na konci věcné ceny. Celý den jsem si užil a soutěž doporučuji příštím  osmákům."

Vojtěch F.