Filmové představení a exkurze ve Slováckém muzeu

17.02.2022

Filmové představení a exkurze ve Slováckém muzeu

            Dne 17.02.2022 se šesťáci a sedmáci zúčastnili filmového představení v kině Hvězda. Zhlédli filmovou adaptaci knihy Martina Vopěnky Spící město. Kniha i film pojednávají o čtyřech sourozencích, kteří se jednoho rána probudili v hrozné situaci. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit úplně sami. Neusnuli jen jejich rodiče, ale všichni rodiče na celém světě. Situace se ještě zhorší, když nejmladšího sourozence unese neznámý muž. Děti poznávají, jak je důležité držet při sobě, pomáhat si a nedat se. Film měl u žáků velký úspěch.

               Poté se cesty jednotlivých tříd rozdělily. Šesťáci se vydali do budovy Slováckého muzea, kde jim zkušení lektoři zprostředkovali tradice a obyčeje našich předků v programu Rok na Slovácku. Seznámili se se zvyky fašanku, Velikonoc, dožínek a dalších lidových slavností. Závěrem si žáci vyrobili masky tradičních skakúnů z Komni.

               Sedmáci se vydali přímo do terénu centru města Uherského Hradiště, kde v rámci historické procházky města poznali jeho vývoj od založení Přemyslem Otakarem II. až po dnešní dobu. Paní průvodkyně žákům ukázala, kudy vedly hradby, kde stávaly významné památky a jak se město změnilo. Připomněla jim také, kteří významní panovníci město navštívili, a které události se zapsaly do dějin města.

Mgr. Kamila Šebestová

Fotografie

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz