Olympiáda 1. stupně (atletika)

V úterý 21. května se vybraní žáci ze třetí čtvrté a páté třídy zúčastnili Olympiády mládeže 1. stupně. Počasí jsme měli objednané, takže venkovní olympiáda mohla začít. Přijeli jsme na atletický stadion do Uherského Hradiště, kde se sešlo celkem 20 škol z nedalekého okolí. Soutěžilo se ve sprintu na 50 metrů, ve vytrvalostním běhu na 600 metru, ve skoku do dálky, v hodu kriketovým míčkem a ve štafetách. Konkurence byla opravdu obrovská. Některé disciplíny se sice našim žákům tolik nepovedly, ale v některých naopak naši žáci excelovali. Ondřej Hrušák ze třetí třídy získal stříbrnou medaili v běhu na 50 metrů a čtveřice ve složení – Vojtech Křápek, Antonín Vavřiník, Michal Rídl a Ondřej Hrušák získala bronzovou medaili ve štafetě 4 x 60 metrů. Děkuji všem zúčastněným za předvedené výkony a těším se na další závody.

Mgr. Veronika Sedlářová