Sazka olympijský víceboj

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

Sazka Olympijský víceboj je největší školní sportovní projekt v České republice, určený základním školám a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií.

OLYMPIJSKÝ DIPLOM

Žáci v hodinách tělesné výchovy absolvují během školního roku 8 disciplín testujících rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost. Na základě výsledků vytvoří společnost SportAnalytik zdarma žákům pohybovou analýzu, jejíž výsledky se objeví na Olympijských diplomech, které žáci obdrží na konci školního roku.

Cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale u každého žáka najít jeho přednosti a dle toho jim doporučit sporty, pro které mají talent. Analýza nemá za úkol najít jen šikovné sportovce, ale ukázat, že sport je tu pro každého.


PLNĚNÍ OLYMPIJSKÉHO DIPLOMU V TĚLESNÉ VÝCHOVĚ

Všechny třídy (1. - 9.) jsou zapojeny do OLYMPIJSKÉHO DIPLOMU a postupně v tělesné výchově plní jednotlivé disciplíny. V následující části budou jednotlivé disciplíny představeny v podání žáků naší školy (vždy v době jejich plnění).

1. DISCIPLÍNA - HLUBOKÝ PŘEDKLON

2. DISCIPLÍNA - ČLUNKOVÝ BĚH

3. DISCIPLÍNA - ZKRÁCENÉ SEDY LEHY

4. DISCIPLÍNA - POSTOJ ČÁPA

5. DISCIPLÍNA - SPRINT NA 60 METRŮ

6. DISCIPLÍNA - ZÁTOPKŮV BĚH (500 M - 1. STUPEŇ, 1000 M - 2. STUPEŇ)

Protože bylo venku krásné podzimní počasí a vyrazili jsme plnit tuto disciplínu do přírody. Na místní cyklostezce jsme změřily síly ve vytrvalostní disciplíně (běh na 500 metrů první stupeň a běh na 1000 metrů druhý stupeň). Každý z žáků běžel dle svých možností, nakonec se všem podařilo protnout pomyslnou cílovou pásku a zaznamenat čas, na který jsou jistě pyšní nejen oni sami. Třídy a žáci, kteří nestihli běh v přírodě, změřili své síly v tělocvičně.

7. DISCIPLÍNA - SKOK Z MÍSTA-1.STUPEŇ, TROJSKOK Z MÍSTA-2.STUPEŇ

8. DISCIPLÍNA - HOD BASKETBALOVÝM MÍČEM

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz