Školní kolo biologické olympiády

Biologická olympiáda - 56.ročník

Středa 2.2.2022 v tomto datumově magickém dnu, proběhlo školní kolo biologické olympiády. Stejně jako každý rok byly pro žáky připraveny 3 oblasti ve kterých je potřeba prokázat své schopnosti a dovednosti v oblasti člověka a přírody.  Téma bylo dané a to konkrétně: ,, Jak přežít zimu."

Do letošního ročníku se přihlásilo 12 žáků z šesté třídy, kteří si poprvé mohli vyzkoušet atmosféru biologické olympiády, která je považována za nejkomplexnější školní olympiádu vůbec. Dvanáctku statečných poté doplnilo 7 zkušenějších žáků ze sedmé třídy, kteří si ve skutečnosti tuto atmosféru zažili taktéž poprvé, jelikož loňský ročník byl pouze v režii online biologické olympiády.

Na mladé přírodovědce čekal nejprve vědomostní test a poté poznávačka 30 vybraných zástupců z naší pestré fauny a flóry. Poslední výzvou zůstal praktický úkol, se kterým si všichni hravě poradili.​

Při vyhodnocení výsledků došlo ke shodnosti bodů na třetím místě, a tak jsme letos měli třetí místa dvě o které se podělili Matyáš Gajdoš a Klára Pernicová. Druhé místo patřilo Ondřeji Hrušákovi a vůbec nejúspěšnější byla Adéla Janíková, která právě v letošním ročníku vítězství obhajovala z loňského roku. Výše zmiňovaní si jako odměnu odnesli drobnou sladkost včetně diplomu a na památku sukulent, který jim tento úspěch bude připomínat v jejich pokojíčcích.


Fotografie zde

Bc. Kateřina Sedlářová

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz