Školská liga - softbal

ŠKOLSKÁ LIGA V SOFTBALLE

Školská liga v softballe je liga pro žáky základních škol. Jedná se o soutěž, která se koná pod záštitou klubu - Snails Kunovice. Snails organizují dvě soutěže pro základní školy a to Slovácký přebor mládeže (pro druhý stupeň) a Slováckou školní ligu v Beeballu (pro první stupeň).  

ZŠ Boršice se v letošním roce (2018/2019) přihlásila jen do jedné kategorie a to do Slovácké ligy v BeeBallu. 


BEEBALL

Jedná se o upravenou verzi softballu, která byla vytvořena pro mladší děti (první stupeň). 

Základní pravidla:

Proti sobě hrají dvě družstva o 5 - 9 lidech. Hřiště má tvar pravoúhlé výseče v níž se nachází tři mety. Základní pomůcky: pálka, míč (v této verzi se hraje bez míče). Jedno družstvo je na hřišti (obránci), druhé na pálce (útočníci). Úkolem obránců je získat tři auty (vyautovat tři útočníky), když se tak stane družstva si mění pozice. Úkolem útočníků je získat co nejvíce bodů. Bod získává družstvo ve chvíli, kdy hráč oběhne všechny 3 mety. Zápas se hraje na čas.


PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ (PO DRUHÉM TURNAJI)


1. ZŠ Uherský Ostroh

1. ZŠ Ostrožská Nová Ves 1

3. ZŠ Hluk

4. ZŠ Kunovice

5. ZŠ Boršice

6. ZŠ Ostrožská Nová Ves 2

1. TURNAJ V BEEBALLU (10. 10. 2018)

První softbalový turnaj byl uspořádaný velmi brzy po začátku školního roku. Proto nebylo jednoduché vybrat družstvo k bojování o co nejvíce bodů do školní ligy v softbale. Společně s námi, se do softbalové školní ligy přihlásily i Kunovice (Snails), Uherský Ostroh, Ostrožská Nová Ves 1 a 2 a Hluk.

Tentokrát ale na turnaj jeli žáci 4. A, protože z loňského jarního období měli alespoň trochu natrénováno. První dva zápasy vychytávali chybičky, podměty, ale i rady z pozorování zkušenějších družstev. Třetí zápas o 5.- 6. místo v obědovém čase byl pro naše softbalisty nejúspěšnější. Hra se jim velmi dařila, spoustu pálkařů vyautovali a několikrát chytili míček přímo ze vzduchu. Čímž soupeřili neumožnili získat další body a aktivitní hrou sami sebe vybudili k lepšímu odpalování, utíkání, ale i chytání.

Doufáme, že příští turnaje a zápasy budou pro družstvo ještě úspěšnější a hlavně to bude naše nové softbalisty a softbalistky bavit.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Mgr. Zuzana Kotačková

fotogalerie


2. TURNAJ V BEEBALLU (11. 12. 2018)

Druhý turnaj se nesel v podobném výsledkovém duchu jako turnaj první. Při rozlosování na žáky čekali stejní soupeři jako v prvním kole. Ve skupině potkali nejprve Kunovice a poté tým z Uherského Ostrohu. První zápas Boršice - Kunovice 10:18. Zápas druhý Uherský Ostroh - Boršice 18:8. Ve skupině se žákům bohužel nepodařilo ani jeden zápas vyhrát. V boji o páté místo už Boršice nezaváhali a vyhráli nad týmem z Ostrožské Nové Vsi 2 27:19. A udrželi tak průběžné páté místo v hodnocení družstev po druhém turnaji. 

 Mgr. Veronika Sedlářová

3. TURNAJ V BEEBALLU (5. 2. 2019)

4. TURNAJ V BEEBALLU

© 2022 Základní škola Františka Horenského / Prohlášení o přístupnosti / web by icard.cz