Sportovní kroužky

FLORBAL

KDY: pondělí

KDE: v tělocvičně (na dolní škole)

V KOLIK:  14:30 - 16:00

JAK DLOUHO: hodinu a půl

KDO: žáci přihlášení do kroužku

1. skupina ( 1. - 4. třída)

2. skupina ( 5. - 9. třída)

Následující kroužek: 7. 1. 2019 - 2.skupina

(5.- 9. třída)

​Florbal

Jedná se o kolektivní halový sport. Hraje se na hřišti o rozměrech 40 × 20 metrů s lehkým dutým míčkem.

Základní pravidla:

Při standardní herní situaci je z každého týmu na hřišti v jeden moment pět hráčů v poli a jeden brankář. Hráči při hře používají speciální florbalové hole (tzv. florbalky) a snaží se vstřelit protivníkovi gól. Brankáři žádnou hůl nepoužívají, chytají pouze svým vlastním tělem, zejména rukama a nohama.

Jak si správně vybrat florbalku?

Délka florbalky je nejdůležitějším parametrem pro přesnou a účelnou hru. Abyste vychytali délku, která vám přinese nejkomfortnější hru, musíte znát výšku hráče. Shaft a čepel musí svírat ideálně 60° úhel, což ve zkratce znamená, že by vám florbalka měla být po pupík. Klíčem ke správnému výběru zahnutí hokejky je spodní ruka při držení hole. Pokud máte vespod levou ruku, zvolte zahnutí levá ruka dole. Jestliže dáte níž pravou ruku, pak je pro vás vhodná varianta pravá ruka dole.

SOFTBALL

KDY: v úterý (jednou za 14 dní), vždy v lichý týden

KDE: v tělocvičně (na dolní škole)

V KOLIK: v 15:15

JAK DLOUHO: hodinu a půl

KDO: žáci přihlášení do kroužku

Následující kroužek: 18. 12. 2018

Softball

Jedná se o pálkovací sport, který se vyvinul z baseballu  a to jako jeho rychlejší verze.

Základní pravidla:

Proti sobě hrají dvě družstva o devíti lidech. Hřiště má tvar pravoúhlé výseče v níž se nachází čtyři mety. Základní pomůcky: pálka, rukavice, míč. Jedno družstvo je na hřišti (obránci), druhé na pálce (útočníci). Úkolem obránců je získat tři auty (vyautovat tři útočníky), když se tak stane družstva si mění pozice. Úkolem útočníků je získat co nejvíce bodů. Bod získává družstvo ve chvíli, kdy hráč oběhne všechny 4 mety. Zápas se hraje na 7 směn (každé družstvo jde 7 krát na pálku a 7 krát na hřiště).

BeeBall

Jedná se o upravenou verzi softballu, která byla vytvořena pro mladší děti (první stupeň).

Základní pravidla:

Proti sobě hrají dvě družstva o 5 - 9 lidech. Hřiště má tvar pravoúhlé výseče v níž se nachází tři mety. Základní pomůcky: pálka, míč (v této verzi se hraje bez míče). Jedno družstvo je na hřišti (obránci), druhé na pálce (útočníci). Úkolem obránců je získat tři auty (vyautovat tři útočníky), když se tak stane družstva si mění pozice. Úkolem útočníků je získat co nejvíce bodů. Bod získává družstvo ve chvíli, kdy hráč oběhne všechny 3 mety. Zápas se hraje na čas.