Výstava obrazů Alfonse Muchy: Dva světy

Zájezd do Brna se stal dobrodružstvím

Ve čtvrtek 21. června jsme vyrazili do Brna na výstavu Alfonse Muchy: Dva světy. Dobrodružství začalo v okamžiku, kdy se nám před Bučovicemi pokazil autobus. Tím naše cesta málem skončila, nebýt nedaleké zastávky vlaku v Nevojicích. A protože České dráhy „nezklamaly“ a vlak měl zpoždění, tak jsme jej stihli a vyrazili směr Brno. Ovšem jen do Slavkova, protože tam byla výluka. Nasedli jsme do připravených autobusů a ploužili se městem, kde je zase výluka na silnici kvůli opravě. Přesto jsme vše stihli. Na nádraží v Brně jsme nasedli na „šalinu“, která nás dovezla na výstaviště, kde výstava probíhala.

Obrovská plátna Slovanské epopeje byla okouzlující a množství plakátů, které během svého tvůrčího života Alfons Mucha namaloval, jen dokazuje, jakým vynikajícím a světově uznávaným byl.

Autobus se podařilo řidiči opravit, proto zpáteční cesta už proběhla bez komplikací. Zastavili jsme se na oběd a po něm navštívili Památník Mohyla míru, který byl postaven na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova (2. 12. 1805). I přes zmíněné komplikace se zájezd vydařil a všichni jsme se vrátili bohatší o spoustu zážitků.                                                                                                                                                                                    Mgr. Lenka Daníčková