Závěrečná zpráva LVK 2018

Čtvrtek 8. března 2018

Od neděle 25. 2. do pátku 2. 3. 2018 byl na naší škole dán prostor žákům předvést své lyžařské dovednosti na tradičním lyžařském výcviku. Místo konání byla oblast Javorníků na Kohútce.

28 žáků + zabezpečení třemi instruktory a jedním zdravotníkem, bylo předzvěstí pro poklidný průběh výcviku. Povedlo se. Vždyť 14 dětí stálo ve svém životě poprvé na lyžích! Již druhý den všichni zvládali základní oblouky a výjezd na vleku. Museli jsme jen chválit. A to nejen sportovní stránku, ale i společenskou úroveň večerů, přednášek, her, chování k hostům i jednoho k druhému.

Žáci si užili i pravé zimní počasí. Po celý výcvik se teploty pohybovaly od -19 oC po -10 oC. Všichni tuto pravou zimu přečkali a na svahu pilně pracovali na svém lyžařském umění. Píle jim pak byla velkou odměnou. Z dobré práce by vždy mělo být uspokojení, jak z řady těch, co se učí, tak z řady těch, co učení předávají.

Tímto bych všem účastníkům lyžařského kurzu chtěl poděkovat a přát jim, aby toto vše vydrželo co nejdéle.

Mgr. Dušan Hapala, hlavní vedoucí LVK